Poranki adwentowe w Małym Długoszu

Dwa dni w tygodniu, we wtorki i środy o godz. 7:30, dzieci przebywające w świetlicy i te, które zdecydowały się przyjść wcześniej do szkoły, uczestniczą w porankach adwentowych. Ciemny hol rozjaśniany światłem świecy w wieńcu adwentowym i licznymi światełkami lampionów, stwarza nastrój do przeżywania czasu pełnego tęsknoty za Bożym Narodzeniem. Rozpoczynamy dzień od śpiewu pieśni adwentowych, poznawania symboli tego okresu i przywoływania Pana Jezusa do osób, miejsc szczególnie nam drogich. Towarzyszy nam zawołanie adwentowe: „Pan blisko – radujmy się!”. Nie brakuje także losowań nagród: adwentowego anioła, który przypomina o codziennej modlitwie, figurki małego Jezusa, a także zadań adwentowych ukrytych w kalendarzu przygotowanym przez wychowawców świetlicy. Niech Pan Jezus znajdzie w naszych sercach mieszkanie pełne miłości, dobrych uczynków i wytrwałej modlitwy. Maranatha! Przyjdź Panie Jezus do naszej szkoły, do naszych rodzin, do naszej Ojczyzny – czekamy!

s. Maria Kowalik

Taniec dla Maryi

Skip to content