Anwil Basketball Challenge – trening z Anwilem w Dużym Długoszu

W ostatni piątek 3.12.2021r w naszej szkole odbył się pierwszy etap warsztatów Anwil Basketball Challenge. Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w tym projekcie, podczas pierwszej edycji reprezentacja szkolna zajęła 3 miejsce.

Gośćmi w naszej szkole byli: koordynator projektu/trener- Igor Griszczuk, asystent trenera kadry narodowej oraz asystent trenera drużyny Anwil Włocławek – Grzegorz Kożan, dwóch zawodników Anwilu Włocławek: Szymon Szewczyk, Marcin Woroniecki oraz drużynowy asystent fizjoterapeuty Mateusz Goleniewski.

Nasi młodzi reprezentanci odbyli pod okiem zawodowców dwugodzinny trening, podczas którego mogli na sobie wypróbować i nauczyć się nowych umiejętności technicznych.

Trening okazał się dla uczniów fascynującym doświadczeniem, ponieważ niecodziennie mają możliwość stanąć „twarzą w twarz” z zawodnikami i trenerami drużyny Anwilu Włocławek, a tym bardziej z nimi trenować.

Trening zakończył się wspólnym drużynowym okrzykiem, następnie wraz z Paniami Wicedyrektor Urszulą Brykalską i Bożeną Sobierajską trenerzy, zawodnicy i uczniowie stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Zanim goście opuścili mury naszej szkoły rozdawali autografy uczniom oraz, w obecności Pań Wicedyrektor, złożyli wpis do kroniki szkolnej.

Szkolny koordynator projektu – mgr Artur Jędrzejczak

Skip to content