Wycieczka do Torunia klas I SP

W piątkowy poranek (03.12.2021 r.) małe Długoszaki z klas I spotkały się pod szkołą we Włocławku, aby wraz z nauczycielami wyruszyć w podróż do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Wizytę w mieście zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy fizyki, chemii, biologii czy matematyki.

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na obiad w Mc’Donalds, który pokrzepił wszystkich.Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy szczęśliwie do Włocławka.

Bordyn Urszula

Skip to content