Iskierki odwiedzają krainę Św. Mikołaja w Kołacinku

Czternastego grudnia 2021 r. dzieci z grupy “Iskierki” wybrały się na niesamowitą wycieczkę do krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Od tygodnia narastały emocje związane z wyprawą jednak tego dnia wyjazd był absolutnym tematem numer jeden wśród pięciolatków.

Po długiej podróży autokarem dojechaliśmy na miejsce, gdzie przywitała nas Śnieżynka, która następnie oprowadziła nas po atrakcjach znajdujących się na świeżym powietrzu. Dzieci odwiedziły chatki, w których znajdowały się postaci ze znanych baśni. Na samym końcu odwiedziliśmy mieszkańców dwóch domków: w jednym mieszkał Dziadek Mróz ze swoją córką Śnieżynką natomiast w drugim mieszkał sam Święty Mikołaj. Ostatnim punktem zwiedzania wioski była stajenka z nowonarodzonym Panem Jezusem. Przy tym ważnym miejscu przypomnieliśmy sobie wspólnie najważniejsze polskie tradycje bożonarodzeniowe oraz odśpiewaliśmy kolędę “Przybieżeli do Betlejem”.

Kolejna atrakcja to Mennica Świętego Mikołaja, w której dzieci były świadkami wybijania monet oraz otrzymały pamiątkową walutę Mikołaja. Na samym końcu udaliśmy się do Młyna, do którego dzieci wrzuciły namalowane złe uczynki, aby zostały zapomniane.

Po ścieżce pełnej atrakcji przyszedł czas na spotkanie z najważniejszą postacią mieszkającą w wiosce… Dzieci zaśpiewały Świętemu Mikołajowi kolędy i otrzymały w zamian piękne podarunki.

Po obiedzie dzieci mogły skorzystać z atrakcji jakimi były między innymi baseny z kulkami oraz buszowisko.

Droga powrotna do przedszkola upłynęła w radosnej atmosferze.

Ksenia Pałucka

Skip to content