Krystian Koziński laureatem jesiennej sesji “Olimpusa” z chemii

Tegoroczny maturzysta – Krystian Koziński, kolekcjonuje tytuły w różnych konkursach chemicznych na szczeblu szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Uczeń klasy trzeciej liceum po gimnazjum został właśnie po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z chemii jako jedyny w naszej szkole. Krystian uzyskał dziewiąty wynik w Polsce odpowiadając prawidłowo na 104 ze 120 pytań.

Jesienna sesja “Olimpusa” z chemii to test składający się z trzydziestu pytań, do których podano po cztery odpowiedzi. Zadaniem uczestników jest ocena tychże stwierdzeń. Za każde prawidłowe wskazanie uczeń zyskuje punkt, ale za błędne rozstrzygnięcie punkt traci. Na starcie, każdy uczestnik otrzymuje 120 punktów, aby nie skończyć konkursu z wynikiem ujemnym. Maksymalnie można zatem zdobyć łącznie 240 punktów. Krystian uzbierał 208 “oczek”, co oznacza, że popełnił zaledwie 16 błędów na 120 odpowiedzi.

Konrad Trokowski

 

Skip to content