Krystian Koziński w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych

Uczeń klasy 3A liceum po gimnazjum – Krystian Koziński, awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Krystian jest jednym z 219 tegorocznych maturzystów, którzy pokonali zdalny, trudny, drugi etap zawodów i zakwalifikowali się do stacjonarnego finału, który zaplanowano na 12 marca w Krakowie.

Nasz maturzysta zdobył 27 punktów na 34 możliwych (79,41%) i uplasował się w górnej połowie stawki krajowej. Próg kwalifikacyjny ustalono na 21 punktów, czyli 61,76%, co jest wartością naprawdę wysoką.

Tematyka zawodów finałowych to chemia organiczna, która jest domeną organizatorów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych. Przed Krystianem intensywne przygotowania zarówno do konkursu, jak i do matury z chemii, gdyż materiał dydaktyczny się pokrywa.

Konrad Trokowski

 

Skip to content