Spotkania wigilijne w Małym Długoszu

„Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami.
Ludzie są w święta najważniejsi.”

Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych, pełen ciepła, miłej atmosfery i serdecznych życzeń. W naszej szkole Długoszaczki każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, które potem zawieszają na klasowych choinkach.

Również w tym roku dzieci z Małego Długosza zorganizowały inscenizację związaną z biblijną i ludową tradycją Bożego Narodzenia obrazującą narodziny Chrystusa. Przedstawienie przygotowały dzieci z klasy 3b oraz 2a. Dzieci wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, Trzech Króli, pastuszków oraz gwiazdeczek. Swoistego uroku występom dzieci dodała piękna scenografia, szopka, żłobek z siankiem i odpowiednie oświetlenie. Przepiękne kolędy zaśpiewał chór pod kierunkiem p. Tomasza Centkowskiego.

Dnia 17 grudnia 2021 r. odbyły się klasowe wigilijne. Zgodnie z tradycją dzieci i wychowawcy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a następnie przy dźwiękach kolęd spożywali pyszne, wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

Bóg się rodzi, moc truchleje.
Niech Pan prowadzi Was,
nawet przez najgorszą zawieje.
Niech obdarzy Nas,
swoją opieką i łaskami,
cieszcie się radosnymi chwilami.
Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia!

Kamila Kurdubska

Skip to content