Paweł Łączkowski w finale konkursu matematyczno-informatycznego „InstaLogik”

Konkurs „InstaLogik” realizowany jest on-line. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło czworo uczniów naszej szkoły z klas 6 – 8 SP. W ciągu miesiąca rozwiązywali zadania logiczne wymagające wnikliwej analizy. Do II etapu zakwalifikował się tylko Paweł (kl. 7a).W drugim etapie w ciągu 1,5 godziny uczniowie rozwiązywali zadania matematyczno-logiczne i programistyczne w języku wizualnym Assembly. Również tym razem Paweł świetnie sobie poradził i zakwalifikował się do III etapu. Finałowy etap odbędzie się 26 marca 2022 r.

Jadwiga Piasecka

Skip to content