Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. 21 grudnia 2021 r. sześciolatki w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role.

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków miały na celu podkreślenie wartości, o których niekiedy zapominamy, aby to właśnie cud narodzin Bożej Dzieciny był najważniejszy w te grudniowe święta.

Dnia 22 grudnia 2021 r. w przedszkolu odbyły się wigilie grupowe. Zgodnie z tradycją dzieci i wychowawcy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Paulina Makowska

Skip to content