Spotkanie harcerzy katolickich ZSK z biskupem diecezjalnym

8 stycznia w gmachu Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku miało miejsce spotkanie nowo powstałego środowiska Skautów Europy z Biskupem Diecezjalnym. Harcerstwo katolickie w wydaniu Skautów Europy zaczęło swoją działalność przy szkole Długosza w połowie października i należy do niego ponad 40 osób. Na to środowisko składają się żeńska i męska gromada wilczków (grupa młodsza), dwa zastępy męskie oraz jeden zastęp żeński.

Spotkanie rozpoczęło się od gawędy wygłoszonej przez Przewodniczącego Stowarzyszenia Jakuba Rożka z Warszawy, który podzielił się swoim doświadczeniem bycia skautem. Poruszona została także specyfika działalności Skautów Europy oraz korzyści jakie wynikają z uczestnictwa w ich zajęciach. Następnie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski. Ordynariusz Diecezji Włocławskiej w swojej homilii wskazał m.in. na konieczność zachowania równowagi pomiędzy modlitwą a działaniem i do tego zachęcił obecnych na spotkaniu Skautów. Wydarzenie zakończyło się agapą oraz apelem, na którym Amir Mokbil, zastępowy zastępu Jeleń, złożył pierwsze w historii Skautów Europy we Włocławku przyrzeczenie harcerskie. Na spotkaniu członkowie gromad i zastępów odebrali także swoje mundury skautowe.

Wszystkich chętnych do dołączenia do jednostek Skautów Europy zapraszamy do kontaktu z księdzem Adamem Zielińskim.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content