Międzynarodowy Dzień Pizzy w małym Długoszu

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pizza niezaprzeczalnie jest najpopularniejszym na świecie smakołykiem. Pikantna lub łagodna, wegetariańska lub podawana z mięsami wszelkiego gatunku, pełna warzyw lub owoców jest daniem dla każdego. Pizza, którą znamy w dzisiejszej postaci, to ikona włoskiej kuchni – pochodzi z Neapolu – kulinarnego centrum południowych Włoch.

Długoszaki uczcili ten dzień, zajadając pyszną pizzę podczas obiadu po wyczerpujących zabawach karnawałowych. Zapach pizzy unosił się w całej szkole i nie sposób było się mu oprzeć.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi wychowawcami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Kamila Kurdubska

Skip to content