Długoszacy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z wizytą w Galewie

W minioną sobotę 5. lutego czwórka naszych uczniów, należących do Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszym Zespole Szkół, pod opieką ks. Adama Zielińskiego udała się do Galewa, gdzie rozpoczęliśmy cykl głoszenia katechez dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Licheniu na Mszy świętej, gdzie poprosiliśmy Matkę Bożą o pomoc i wsparcie w ewangelizacji. Następnie, po krótkim zwiedzaniu Sanktuarium i obiedzie, wyruszyliśmy do Galewa. Na miejscu powitał nas miejscowy Proboszcz – ks. Jacek Buda. Zaprosił nas do szkoły, gdzie głosiliśmy katechezę. Po kilku grach i zabawach integracyjnych, podzieliliśmy się świadectwem naszego bierzmowania i aktualnie przeżywanej relacji z Bogiem. W dalszej części analizowaliśmy historię Zacheusza w kontekście tematu „Pragnę kochać i być kochanym”. Dopełnieniem katechezy był udział w Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu kustosz sanktuarium – ks. kan. Jacek Buda przedstawił nam historię kościoła oraz cudu, który się tam wydarzył, a następnie zaprosił nas, ku naszej nieskrywanej radości, do McDonalda!

Pełni nowych doświadczeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do swoich domów.

Kamil Żelski – 1c LO

Skip to content