Szósty numer szkolnej gazetki “NeoWICI” i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy list z ferii

Ten numer naszej gazetki szkolnej postanowiliśmy poświęcić epistolografii, czyli sztuce pisania listów. Bardzo popularny w dawniejszych czasach zwyczaj stracił obecnie na znaczeniu i został wyparty przez komunikację elektroniczną. My jednak lubimy hołdować tradycji i dlatego ogłosiliśmy długoszański konkurs na najciekawszy i najpiękniejszy list z ferii zimowych.

Otrzymaliśmy łącznie siedem prac i po burzliwych obradach w ramach jury wybraliśmy zwycięzców, których po powrocie do nauczania stacjonarnego obdarujemy nagrodami niespodziankami. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie znakomitych prac, których czytanie sprawiło nam nieukrywaną przyjemność!

W tym numerze gazetki znalazły się artykuły traktujące o historii epistolografii i kultywowaniu zwyczaju pisania listów oraz kilka zdjęć prezentujących wybrane zbiory szkolnej biblioteki, w których odnajdziemy motywy epistolograficzne. Główną częścią gazetki jest jednakże promocja dzieł naszych uczniów, które nadesłali na konkurs. Zaznaczamy, że tym razem opiekunowie zespołu redakcyjnego nie ingerowali w treść i formę nadesłanych listów, dlatego w prezentowanych pracach zachowana została oryginalna pisownia i stylistyka, bez korekty nauczycielskiej. Zapraszamy do lektury lutowego numeru “NeoWICI”!

Sławomira Lewandowska, Konrad Trokowski

Link do szóstego numeru gazetki szkolnej “NeoWICI” poniżej:

drive.google.com/file/d/1M5828o21AfzI8yL_kN2Y6_YSBdq3wBer/view

Skip to content