Światowy Dzień Dinozaura w świetlicy

26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Świetlica Małego Długosza uczciła ten dzień jeszcze przed weekendem, organizując dzieciom czas w nawiązaniu do tematyki dinozaurów. Były odtwarzane filmiki, uczniowie mogli też wykonywać prace plastyczne, inspirując się wymarłymi gadami. Dzieci spotkała również niespodzianka. Jeden z ich szkolnych kolegów – Adam Wiśniewski z klasy 2c – przygotował dla świetlicy prezentację o dinozaurach. Zgłosił się sam na ochotnika, ponieważ dinozaury są jego pasją. Bardzo chciał podzielić się swą wiedzą z innymi. Na tę okazję przyniósł kolekcję figurek różnych gatunków tych „wielkich jaszczurów”. Każdego nazywał, opowiadał jak wyglądał, wymieniał jego charakterystyczne cechy, czym się żywił i w jaki sposób zdobywał pożywienie. To było naprawdę interesujące. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, oglądając potem każde z wymienionych wcześniej zwierząt. Następnie zostały odczytane ciekawostki o dinozaurach z przedstawieniem ilustracji, zawartych w książkach przyniesionych przez Adasia. W czasie zajęć mógł liczyć na wsparcie kolegów z klasy, którzy bardzo zaangażowali się w prezentację. Byli to: Oliwier Kowalak, Mikołaj Gryciuk i Jakub Nadolny.

Serdecznie dziękujemy uczniom za inicjatywę i wkład włożony w zajęcia. Zachęcamy również innych do zaprezentowania w przyszłości siebie i swoich pasji.

Marta Wójciak

Skip to content