Martyna Nencka – Stypendystka im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

W dniu 24 lutego 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody przyznawanej przez Fundację „Solidarna Wieś” w Domu Arcybiskupów Warszawskich w Warszawie.

W tym roku laureatem został ks. prał. Czesław Sadłowski, który został uhonorowany przez kapitułę za wieloletnią, konsekwentną i heroiczną walkę z komunistycznym totalitaryzmem o prawa rolników wsi mazowieckiej, oraz ludzi wierzących do wolnego wyznawania swojej wiary. Ksiądz Czesław zawsze trwał przy wyznawanych wartościach i mimo represji, więzienia, kar – odniósł zwycięstwo. Na tę uroczystość został zaproszony ks. dr Jacek Kędzierski wraz z uczennicą naszej szkoły Martyną Nencka, która za dobre wyniki w nauce otrzymuje stypendium im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego z Fundacji „Solidarna Wieś” w roku szkolnym 2021/2022.

Kozłowska Justyna

Skip to content