Dwoje licealistów powalczy o indeksy na Politechnikę Gdańską

Alicja Skibowska i Krystian Koziński pomyślnie przeszli pierwszy etap Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej i wystąpią w finale tych zawodów. Stawką jest tytuł laureata i indeks na wybrane kierunki przyrodnicze gdańskiej uczelni oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na inne wydziały.

Etap pierwszy Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej polegał na rozwiązaniu czterech trudnych i wymagających zadań złożonych z wiedzy i umiejętności łączących wiele działów nauczania chemii na poziomie rozszerzonym. Do finału zakwalifikowanych zostało 140 licealistów z całej Polski, w tym dwójka długoszaków: Alicja Skibowska (3C) i Krystian Koziński (3A).

Finał Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej odbędzie się 26. marca także zdalnie, co nie jest dobrą wiadomością. Finałowe zawody dwa lata temu również rozegrano zdalnie i poziom zadań znacznie przewyższał poprzednie edycje. To właściwie dobry kierunek, ale wolelibyśmy jednak pojechać do Gdańska, napisać konkurs w normalnych warunkach i jeszcze pozwiedzać to piękne miasto.

Jako opiekun naukowy Alicji i Krystiana, gratuluję moim uczniom awansu do finału, a przede wszystkim ciągłej pasji i chęci do nauki robiąc jeszcze więcej niż trzeba.

Konrad Trokowski

 

Skip to content