Kartka na „Dzień Kobiet” – konkurs ogólnopolski

Przedszkole nr 43 w Lublinie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Froebel Dar Natury i Bliżej Przedszkola ogłosiło IV Ogólnopolski Konkurs Freblowski „Kartka Na Dzień Kobiet”, w którym wzięły udział dzieci z grupy 3-latki „Obłoczki” Tymon Chodorowski, Wojtek Kowalczyk, Ignaś Olszewski, Michalina Kurdubska oraz z grupy 6a Zuzia Kurdubska, a także wychowawczyni grupy 3-latki Katarzyna Hofman.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych oraz motywowanie do podejmowania twórczej aktywności.

Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu kartki z okazji Dnia Kobiet jedną z technik freblowskich twórczych prac ręcznych.

Do konkursu zostało nadesłanych ponad 3000 prac. Konkurs miał charakter charytatywny, gdyż kartki wykonane przez uczestników zostały przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie, podopiecznym Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów i Członkiniom Stowarzyszenia Źródło, pacjentkom Oddziału Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz pacjentkom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Cieszymy się, że poprzez tak mały, gest jakim było wykonanie kartki, mogliśmy podarować uśmiech bardzo dużej grupie kobiet.

Katarzyna Hofman

 

Skip to content