Czwartkowe spotkanie modlitewne wychowanków internatu

Wielki Post to wyjątkowy czas, w którym w codziennej bieganinie możemy skorzystać z daru modlitewnego skupienia i wyciszenia, które daje nam udział w wielkopostnych Nabożeństwach Pasyjnych. Z takiego daru skorzystali w czwartkowy wieczór wychowankowie internatu pod przewodnictwem księdza Jacka Buty. Przed Najświętszym Sakramentem  w Gorzkich Żalach, z miłością i wiara, rozważaliśmy Mękę Pana Jezusa.

Wielką umiejętnością jest wybranie przez młodego człowieka tego co jest w życiu najważniejsze. Świat XXI wieku kusi swoją atrakcyjnością. Tyle jest w życiu rzeczy ważnych do zrobienia. Zdobycie dobrych ocen, świetnych wyników na egzaminie, uczestnictwo w live’ie prowadzonym przez ulubionego influencera, internetowe zakupy nim skończy się promocja… Czasem dopada nas po prostu grzech lenistwa. Pan Jezus też doznał kuszenia, przebywając na pustyni. To ma nam pokazać, że nikt nie jest wolny od pokus. Pokusa sama w sobie nie jest grzechem, to poddawanie nas próbie, sprawdzanie czy wytrwamy, czy pójdziemy w stronę Boga. Dla Pana Jezusa pustynia stała się miejscem zwycięstwa. Wielki Post jest też w jakimś sensie wejściem na pustynię, aby doświadczyć, że nasze życie jest walką. Ale ta pustynia i dla nas może stać się areną wielu zwycięstw nad własną słabością. W Wielkim Poście Pan Bóg szczególnie pokazuje nam, że potrzebujemy Jego pomocy i miłosierdzia.

Trwajmy w postanowieniu stawania się lepszymi dla siebie, dla innych, dla Boga. On  towarzyszy nam w naszych zmaganiach i kocha nas aż do wydania swojego Syna na śmierć za nasze grzechy.

Agnieszka Lasota-Staszak

Skip to content