Wycieczka do Wrocławia

W piątkowy poranek 11 marca 2022 roku cztery klasy (2c, 3b, 3c i 4c) wyruszyły do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Na trasie zwiedzania znalazł się największy w Polsce ogród zoologiczny, w którym żyje ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków. Największą atrakcją tego miejsca jest Afrykarium, prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach dwa wodospady o wysokości około 10 m. Długoszacy mieli też możliwość być w dżungli nad rzeką Kongo. Zobaczyliśmy wiecznie zielony, wilgotny las tropikalny, gdzie zamieszkują m.in. krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby tilapie. To była wspaniała i pouczająca wycieczka. Niezapomniana lekcja przyrody.

Odwiedziliśmy również Hydropolis, czyli Centrum Edukacji Ekologicznej. Wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym  podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia  wodę z innego, fascynującego ujęcia: Ekologia, Planeta wody, Głębiny, Ocean życia, Strefa relaksu, Hydropedia, Człowiek i woda, Historia inżynierii wodnej.

Po przepysznym obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego. Słoneczna pogoda pozwoliła nam długo cieszyć się malowniczymi uliczkami i przepięknymi zabytkami tego wspaniałego miasta.

Zmęczeni, ale niewątpliwie zachwyceni ilością pozytywnych wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem na Kujawy. 🙂

Ewa Jackowska

Skip to content