Dzień Matematyki w przedszkolu

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. W Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” Dzień Matematyki świętowaliśmy 14 marca 2022 r.
Każda z grup przedszkolnych została zaproszona na specjalne zajęcia matematyczne. Dzieci nie były zaskoczone matematycznymi wyzwaniami, ponieważ w podobnych zajęciach uczestniczą na cotygodniowych zajęciach koła matematycznego.
Przedszkolaki brały udział w zabawach dostosowanych do ich wieku. Dzieci m. in. rozpoznawały kolory, tworzyły z nich zbiory oraz rytmy, odwzorowywały ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość, rozpoznawały figury geometryczne, porównywały liczby. Nie zabrakło także uwielbianego przez naszych przedszkolaków kodowania. Dużą radość sprawiła dzieciom gra w bingo.
Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale! Dowodem na to były zdobyte przez każdą grupę dyplomy „Mistrza Matematyki”.

Ewelina Rutkowska

Skip to content