Przedszkolaki w Teatrze Impresaryjnym

21 marca 2022 r. przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” wybrały się do Teatru Impresaryjnego na spektakl pt. „Lokomotywa” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed publicznością skarbnicę żartu, dobrego humoru i … nauki. Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia Trąbalskiego, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci.

Prawdziwa scena oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca, a także brały czynny udział w przedstawieniu, klaszcząc i śpiewając razem z aktorami.

Warto poznać wiersze wyjątkowego poety p. Juliana Tuwima ponieważ otwierają przed dziećmi bogactwo i różnorodność otaczającego nas światu. Uczą nas zrozumienia, szacunku i sympatii do świata, nawet jeśli jest inny, niż go sobie czasem wyobrażamy.

Paulina Makowska

 

Skip to content