„Tajniki pracy policyjnej” – spotkanie z przedstawicielami KMP we Włocławku

Wielu z nas już od przedszkola zastanawiało się kim zostanie w przyszłości… Wybranie odpowiedniej drogi przy wyborze zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji jaką w życiu musimy podjąć. Powinna więc być ona przemyślana. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci odpowiednio do tego przygotować.

„Tajniki pracy policyjnej” – to temat spotkania, które miało miejsce dn. 01.04.2022 r. w naszej szkole. Prelekcję wygłoszono dla uczniów klas 5-6 SP na godzinie wychowawczej. Odbyła się ona z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Kamili Marcinkowskiej w ramach zajęć
z doradztwa zawodowego.

Przedstawiciele KMP we Włocławku, w składzie: st. asp. Ewelina Reszczyńska, mł. asp. Monika Kowalewska, mł. asp. Tomasz Pluciński i Magdalena Soczyńska opowiedzieli o tym, jakie warunki należy spełniać, aby służyć w Policji. Przedstawili charakterystykę pracy wydziału prewencyjnego, wydziału ruchu drogowego oraz specyfikę pracy technika kryminalistyki. Funkcjonariusze poprosili ochotników, którzy odegrają scenkę kontroli drogowej. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak przebiega kontrola drogowa oraz jakim wyposażeniem dysponują policjanci ruchu drogowego.

Duże zaciekawienie wśród uczniów wzbudziły przedmioty, którymi dysponował technik kryminalistyki. Walizka technika wyposażona jest we wszystko co jest przydatne podczas oględzin miejsca zdarzenia, są to m. in. pędzelki z puchu marabuta, pędzelki magnetyczne
z różnego rodzaju włosia oraz włókien, masy do odlewów, numerki śladowe itd.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, a sami uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

Kamila Marcinkowska
pedagog szkolny

Skip to content