Laureatka i finalista Konkursu Chemicznego “Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej

Alicja Skibowska z klasy 3C naszego liceum po gimnazjum, jako jedna z zaledwie 49 uczennic i uczniów z całej Polski, uzyskała tytuł laureatki Konkursu Chemicznego “Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej. Alicja zdobyła indeks na wybrane kierunki realizowane w ramach Wydziału Chemii PG. Finalistą tego konkursu został Krystian Koziński (3A po gimnazjum).

Tegoroczna edycja Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej odbyła się w całości zdalnie. Uczestnicy najpierw rozwiązywali zadania pierwszego etapu pod kierunkiem nauczycieli chemii. Były to niestandardowe zadania wymagające logicznego myślenia, dużych zdolności matematycznych i znakomitej orientacji w świecie chemii. Do udziału w finale zakwalifikowano zaledwie 83 osoby.

Finałowy etap także odbył się zdalnie, ale organizatorzy wymagali używania kamerki i mikrofonu przez cały czas. Uczestnicy rozwiązywali pięć trudnych i podchwytliwych zadań wymagających dużej koncentracji i bardzo dobrze usystematyzowanej wiedzy chemicznej.

Alicja Skibowska jest jedną z 49 osób, który uzyskały tytuł laureata Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Alicja może podjąć studia na najciekawszych kierunkach tej technicznej nadmorskiej uczelni bez postępowania rekrutacyjnego. Krystian Koziński, jako uczestnik ostatniego etapu rywalizacji, jest finalistą tego konkursu.

Jako opiekun naukowy Alicji i Krystiana, serdecznie gratuluję moim Uczniom osiągniętych sukcesów, dziękuję za zaangażowanie i chęci zdobywania nowej, ciekawej wiedzy oraz życzę maksymalnych wyników na zbliżającej się maturze.

Konrad Trokowski

Skip to content