O stresie – warsztaty z maturzystami

W piątek 1 kwietnia 2022 r. w klasie III C LO odbyły się kolejne warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem przed egzaminem maturalnym.

Zajęcia przeprowadził pedagog szkolny – p. Aleksandra Madajczyk na zaproszenie wychowawcy klasy III C LO – p. Jakuba Kostrzewskiego. Przed uczniami jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu, dlatego nie dziwi fakt, iż wydarzeniu temu towarzyszą ogromne emocje i stres. Podczas warsztatów młodzież zastanawiała się, co tak naprawdę jest czynnikiem stresogennym i jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją. Uczniowie wymieniali najbardziej typowe reakcje na stres, zastanawiali się, które są motywujące do działania, a które nie pomagają.

Warto zdać sobie sprawę, że matura jest realnym wyzwaniem rozwojowym, które leży w zasięgu naszych możliwości. Ważnym czynnikiem, który niweluje stres jest merytoryczne przygotowanie do egzaminu oraz umiejętność odprężenia się przed nim. Zrelaksowany umysł bowiem ma szansę na efektywne przetworzenie zdobytej wiedzy.

Aleksandra Madajczyk – pedagog szkolny ds. LO
koordynator spotkania

Skip to content