Czwarte miejsce szachowej czwórki Długosza

Z radością informujemy o udziale reprezentacji szkoły „Długosza” w Międzyszkolnych Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach szybkich. Nasi szachiści, czyli Marta Bychowska, Mateusz Jaworski, Paweł Bartczak i Martyna Michorzewska, w dniu 6 kwietnia pod opieką pana Dariusza Goldewicza udali się do pobliskiego LO im. Marii Konopnickiej, gdzie rozgrywany był turniej. Od godz. 9.00 do godz. 14.00 stoczyli szereg szachowych pojedynków, zakończonych zajęciem IV miejsca w rankingu włocławskich szkół średnich.

Warte odnotowania jest, że w klasyfikacji indywidualnej uczennica naszej szkoły – Marta Bychowska z klasy IIa LO zwyciężyła ze wszystkimi grającymi “na pierwszych szachownicach”. Napawa to optymizmem, gdyż już 26 kwietnia odbędą się indywidualne mistrzostwa szkół w szachach, w których również wystąpią nasi uczniowie.

Marcie, Mateuszowi, Pawłowi i Martynie dziękujemy za reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

ks. Jacek Buta

Skip to content