Dobry pasterz – Rekolekcje wielkopostne

W dniu dzisiejszym, tj. 12 kwietnia 2022 roku, w naszym przedszkolu odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak.

Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu piosenki „Sercem kocham Jezusa” dzieci dowiedziały się, co to są rekolekcje i po co się dzisiaj wszyscy razem spotykamy. Przyniesiona przez rekolekcjonistę owieczka skupiła uwagę naszych wychowanków. Głównym bohaterem spotkania był Pasterz – Jezus i owieczka – człowiek, a myślą przewodnią – przygotowanie do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania i mogły się wiele dowiedzieć, np. Jak przygotować swoje serce dla Jezusa?, Co zrobić kiedy sprawiamy komuś przykrość?. Podczas rekolekcji nie zabrakło piosenek z pokazywaniem: „Nie ma takiego jak Jezus” czy „Jestem rybakiem Pana”.

Księdzu Wicedyrektorowi dziękujemy za ten duchowy czas.

s. Rut Renata Zawadzka

Skip to content