Przedszkolna akcja – Bookcrossing, czyli uwolnij książkę!

Z okazji Dnia Książki przypadającego na 23 kwietnia, w naszym przedszkolu została ogłoszona zbiórka książek, wielokrotnie przeczytanych, takich które kurzą się na półkach w domowych biblioteczkach. Udało się „uwolnić” i zebrać naprawdę spory księgozbiór, za co serdecznie dziękujemy! Wszystkie książeczki położone zostały na specjalnej półce przy wejściu do przedszkola. Można teraz wybrać sobie interesującą lekturę i wypożyczyć ją do domu, obejrzeć, poprosić rodziców lub dziadków o jej przeczytanie lub zrobić to samemu, następnie – przynieść z powrotem i odłożyć w wyznaczone miejsce, pozwalając tym samym innym dzieciom na jej wypożyczenie.

Akcja „uwalniania książek” ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat. Dobrze, by dziecko miało pozytywne skojarzenia z książką, jako przyjemnością, którą możemy dzielić się z innymi. Czytanie poza tym, że jest wspaniałą zabawą, to rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i wprowadza w świat wartości. Książka jest także nieocenionym źródłem wiedzy.

Wszystkie książki, po zakończeniu akcji (16 maja 2022 r.) zostaną w placówce i zasilą naszą przedszkolną bibliotekę. Życzymy miłej lektury!

                                                                                                   Marta Antczak

Skip to content