Kiermasz Wielkanocny

Koło KSM przy naszej szkole od kilku miesięcy swoją pracą i modlitwą wspiera dzieło misyjne. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w kilku parafiach we Włocławku była prowadzona sprzedaż sianka na wigilijny stół.

Niedawno, przy okazji Świąt Wielkanocnych, zrodziła się inicjatywa kiermaszu, na którym mogliśmy znaleźć piękne ozdoby: stroiki, palmy oraz kraszanki, a także nabyć rzeżuchę i bukszpan. Uczniowie zaangażowali się w sprzedaż tych dekoracji na początku Wielkiego Tygodnia w parafii św. Stanisława BM we Włocławku dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Sławomira Deręgowskiego. Udało się zebrać kwotę 1560 zł. Ta kolejna inicjatywa mocno zbliżyła nas do upragnionego celu, jakim jest zakup monstrancji dla parafii misyjnej w Argentynie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, a zwłaszcza Pani Sylwii Pietrzak.

ks. Adam Zieliński

Skip to content