Gwiazdki i Słoneczka na wycieczce w Toruniu

Dnia 21 kwietnia 2022 roku dzieci z grupy „Gwiazdki” oraz „Słoneczka” wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Torunia.

Dzieci 4-letnie odwiedziły Manufakturę Cukierków, gdzie podczas pokazu mogły zobaczyć, jak gorąca karmelowa masa wylana na granitowy blat zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor. Jest to jedno z niewielu miejsce gdzie można obejrzeć produkcje cukierków i lizaków z użyciem wyłącznie naturalnych metod i składników przy wykorzystaniu techniki z XVII wieku. Dzieci nie były tylko biernymi obserwatorami, ale miały także okazję samodzielnie wykonać lizaka. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium. Podczas seansu dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi mity. W czasie “podróży” rakietą po Układzie Słonecznym przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda z bliska powierzchnia Księżyca i Marsa, jak wyglądają pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Dowiedziały się także, że nie można wylądować na każdej planecie, gdyż nie wszystkie mają powierzchnię. Pan Astronom opowiedział dzieciom również ciekawostki o gwiazdach i największej z gwiazd – Słońcu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały seans.

Natomiast 6-latki z grupy „Słoneczka” odwiedziły  Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki i zabawy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedzały wybrane galerie. W każdym pomieszczeniu czekały niespodzianki i ciekawostki ze świata nauki. Wiele pozytywnych emocji przyniosła maluchom  możliwość budowania pojazdów z wielkich klocków znajdujących się w pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”. Najwięcej radości dzieci czerpały z możliwości zabawy wodą w pomieszczeniu w którym znajduje się model rzeki oraz piracki statek. Po nauce i zabawie przedszkolaki wybrały się na pyszny obiad do restauracji „Młyn Smaków”.

Dzieci z grupy „Gwiazdki” oraz „Słoneczka” choć zmęczone, to z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

Ewelina Rutkowska

Skip to content