Drzwi otwarte w liceum Długosza

W miniony czwartek, tj.21 kwietnia, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza po raz kolejny otworzył swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną.

W tym dniu chcieliśmy zaprezentować przybyłej młodzieży i rodzicom ile do zaoferowania ma nasza szkoła oraz przekonać do wstąpienia w szeregi długoszaków. Jak zwykle podczas Drzwi Otwartych przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości. Praktycznie każdy nauczany w szkole przedmiot miał swoje stoisko. Począwszy od różnego rodzaju eksperymentów chemicznych i fizycznych, poprzez prezentacje Romantyzmu w Polsce, wystawy historyczne i militariów, popisy naszych tancerzy w układzie do piosenki “Jerusalema”, możliwość sprawdzenia swoich zdolności i wiedzy z zakresu języków obcych, a skończywszy na matematycznych łamigłówkach i grach – takie i inne atrakcje przygotowali nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Oprócz typowo przedmiotowych stoisk, były również punkty informacyjne internatu, czy też stoisko, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do liceum.

Tak przygotowane Drzwi Otwarte przyciągnęły wielu gości i cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony włocławian i mieszkańców pobliskich miejscowości. Znalazło to swoje potwierdzenie, gdy podczas części oficjalnej tego dnia, czyli przemówienia ks. dr. Jacka Kędzierskiego, szkolna aula była wypełniona przybyłymi gośćmi. W trakcie swojego wystąpienia ks. dyrektor przedstawił bogatą ofertę edukacyjną szkoły, jej dotychczasowe dokonania i sukcesy. Ks. dyrektor podkreślił również wysoki poziom nauczania, przywiązanie do wartości chrześcijańskich w wychowaniu, bezpieczeństwo uczniów oraz życzliwą atmosferę, w której przybyli ósmoklasiści mogą spędzić następnych kilka lat.

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować WSZYSTKIM osobom, które w jakikolwiek, pośredni lub bezpośredni, sposób brały udział w przygotowaniach i samych Drzwiach Otwartych.

Maciej Ziółkowski

Skip to content