Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

21. kwietnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Z etapu szkolnego zakwalifikowały się do niego trzy uczennice z naszego liceum: Aleksandra Babis z klasy 2c oraz Katarzyna Majer i Kalina Zawierucha  z 2b.

Tegoroczna edycja obejmowała znajomość księgi Jeremiasza oraz dwa listy św. Piotra. Rozstrzygnięcia konkursowe poprzedziła Msza święta w katedrze pod przewodnictwem Ks. Prał. Michała Krygiera – Kustosza bazyliki katedralnej. Następnie, po przejściu do auli seminaryjnej, ponad 60 uczestników przystąpiło do części pisemnej, z której zostało wyłonionych 7 najlepszych, uzyskując tym samym tytuł laureata. W tym gronie znalazły się Aleksandra i Kalina.

W decydującej fazie uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami ustnymi na forum. Tytuł Laureata I miejsca zdobyła bezapelacyjnie Aleksandra Babis, która będzie reprezentowała naszą diecezję włocławską na etapie ogólnopolskim w dniach 30-31 maja w Niepokalanowie.

ks. Adam Zieliński

Skip to content