Nabożeństwa majowe w Małym Długoszu

Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone,
Chwalcie z nami Panią świata, Jej dłoń nasza wieniec splata.

Miesiąc maj w tradycji polskiej słynie ze śpiewu litanii loretańskiej w kościołach i przydrożnych kapliczkach. Uczniowie Małego Długosza wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, wytrwale podtrzymują tę tradycję, spotykając się codziennie rano o godz. 7:45 przed figurą Matki Bożej. Do modlitwy litanijnej dołączają się poszczególne klasy ze śpiewem wybranej pieśni ku czci Maryi. I tak miejsce cichej modlitwy zamieniło się na głośne śpiewanie ku czci naszej Matki, najlepszej wychowawczyni życia.
Błogosławiony Prymas Stefan Wyszyński pisał: „Nie bójmy się, że Maryja przesłoni nam Chrystusa – Ona jest po to, aby do Niego prowadzić! A tam, gdzie panuje wielka ufność do Maryi i wiara w Jej zwycięstwo, tam Bóg dokonuje przez Nią przedziwnych cudów swej potęgi.”

s. Maria Kowalik

 

Skip to content