Leśna lekcja Obłoczków

Grupa „Obłoczki” 17 maja 2022 r. wybrała się do Nadleśnictwa Włocławek na „leśną  lekcję”. Zajęcia odbyły się w Parku Edukacyjny mieszczącym się przy siedzibie nadleśnictwa oraz w Ośrodku Edukacji Ekologicznej znajdującym się nieopodal. Na początku spotkania przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na zagadki przygotowane przez Panie z  nadleśnictwa.  Dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem.  Kolejną atrakcją była zabawa w kole. Maluchy mogły poskakać jak zajączki, przeobrazić się w wiewiórki zbierające orzeszki, naśladować odgłosy bociana czy dzika. Sprawiło im to wiele radości. Na zajęciach dowiedzieliśmy się również, czy  dzisiejsza pogoda jest odpowiednia do wzrostu drzew. W tym celu Panie wraz z przedszkolakami przeprowadziły doświadczenie z papierowym kwiatem i wodą. Jakby atrakcji było mało posialiśmy w doniczkach kwietną łąkę. Mieszanka nasion zawierała maki, chabry, kąkole czy inne dzikie kwiaty naturalnie występujące w naszym krajobrazie.  Dzieciom bardzo podobała się zabawa w ogrodnika. Po tym zadaniu Panie zaprowadziły nas do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, gdzie pokazały grupie znajdujące się tam ekspozycje. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa motyli. Na końcu wycieczki obłoczki mogły pobawić się na placu zabaw znajdującym się na terenie nadleśnictwa. Nie obyło się również bez sesji zdjęciowej przy drewnianym dziku.

Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki radosne i uśmiechnięte. Był to dla nich niewątpliwie dzień pełen wrażeń. Podróż autobusem, nowe miejsce, nowe doświadczenia. To była pierwsza, nasza tak daleka wycieczka, ale na pewno nie ostatnia.

Bardzo dziękujemy Panią z nadleśnictwa za przygotowanie tak ciekawych zajęć, świetnie dostosowanych do wieku grupy i obiecujemy, że pojawimy się w Nadleśnictwie Włocławek jeszcze nie raz.

Magdalena Śmiałek

Skip to content