Uniwersytet Dzieci w Klasie

Za nami rok na Uniwersytecie Dzieci w Klasie! W związku z tym miło mi poinformować, że klasa 8b zakończyła właśnie kolejny już Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Ja w Internecie. Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?”.

Uczniowie dołączyli do grona ponad 300 tysięcy uczniów w Polsce, którzy eksperymentowali i doświadczali w swojej klasie. Uczyli się owocnej współpracy i trenowali logiczne i kreatywne myślenie, dzięki czemu lepiej poradzą sobie w dorosłym życiu.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowanie w Internecie, nauczyli się jak reagować, jeśli staną się ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, poznali różnicę między hejtem a konstruktywną krytyką, trenowali asertywność oraz rozwijali umiejętność zarządzania emocjami.

Milena Kujawa – wychowawczyni kl. 8b SP

Skip to content