Dzień Języków Obcych w ,,Małym Długoszu‘‘

Dzień 26 maja to dla wielu z nas jeden z najważniejszych dni w roku. Dlaczego? Właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Mamy, jednak my postanowiliśmy ten dzień urozmaicić dodatkowymi wrażeniami. Zaplanowaliśmy obchodzenie Dnia Języków Obcych. Każda z klas, począwszy od pierwszaków, zakończywszy na czwartoklasistach, przygotowała prezentację państwa, które wcześniej wylosowano. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w poszczególnych konkursach: opis kraju z zaprezentowaniem flagi i jego tradycji, przedstawienie znanych osób oraz wykonanie układu tanecznego i zaśpiewanie piosenki. Dodatkowo każda z klas przygotowała wyroby kulinarne, charakterystyczne dla danego kraju. Oceniany był także wystrój sal.

Wszystkie występy były wspaniałe i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Poczuliśmy się, jakbyśmy wyruszyli w podróż dookoła świata, a przecież wszystko działo się w naszych długoszowskich murach.

Starania uczniów były ocenianie przez jury, które przyznawało punkty za każdy element programu. Wyniki są następujące:

Klasy pierwsze:

I miejsce  1a, 1c

II miejsce  1b

Klasy drugie:

I miejsce 2a

II miejsce 2b

III miejsce 2c

Klasy trzecie:

I miejsce 3b

II miejsce 3c

III miejsce  3a

Klasy czwarte:

I miejsce  4a

II miejsce   4c

III miejsce 4b

Dodatkowo, dzień wcześniej odbył się wśród klas czwartych konkurs wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać kolejnych występów.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

 

Skip to content