Długoszański Halowy Turniej Piłki Nożnej klas 5-8 SP

Drużyna chłopców z klasy 7 c  zajęła I miejsce w Długoszańskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej klas 5 – 8 SP.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było pięć piątkowych zajęć SKS w piłkę nożną, w ramach których odbył się szkolny turniej. Rywalizacja odbywała się systemem „ każdy z każdym”. Z każdego pionu, od klasy 5 do 8 szkoły podstawowej, do finału awansowała najlepsza drużyna. Z klas piątych awansował zespół 5 c, z szóstych bezpośredni awans wywalczyli przedstawiciele 6 a, z klas siódmych pomyślnie przebrnęła eliminacje kl. 7 c, natomiast z klas ósmych triumfowali zawodnicy 8 c. Wielką satysfakcją oraz dumą napawają powyższe wyniki organizatora i sędziego turnieju – pana Krzysztofa Łodygowskiego, z racji faktu, że wszystkie drużyny, które awansowały do finału, są przez niego prowadzone w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Pierwszy finał nie wyłonił zwycięzcy zawodów, gdyż trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów. W drugim wielkim finale, jakże pełnym emocji, rywalizowały ze sobą drużyny kl. 6a , 7c8c. Jak już zostało wspomniane we wstępie niniejszej relacji, halowym mistrzem szkoły została drużyna 7c, natomiast drugie miejsce przypadło drużynie z klasy 6a , a trzecie miejsce zajęła drużyna 8c.

Ogólnym celem turnieju było propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna, ale celem nadrzędnym było wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej.

Organizator: Krzysztof Łodygowski

 

Skip to content