Dwudniowa wycieczka czwartoklasistów

27.05.2022 r. czwarte klasy wyruszyły na długo wyczekiwaną przez nich dwudniową wycieczkę do Krakowa. Wyruszyliśmy z samego dnia, aby nie tracić czasu, potrzebnego do obejrzenia  przepięknych miejsc.

Zaczęliśmy od zwiedzenia Wawelu, w którym mogliśmy ujrzeć prywatne apartamenty królewskie, katedrę oraz krypty. Mieliśmy także okazję dotknąć Dzwon Zygmunta, nie zapominając przy tym o wypowiedzeniu w myślach swoich marzeń. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, a stamtąd dotarliśmy do Kościoła Mariackiego, podziwiając przy tym Ulicę Floriańską oraz barbakan. Ostatnim punktem w tym dniu było wejście na Kopiec Kościuszki i zwiedzenie muzeum, w którym dowiedzieliśmy się wiele o życiu tego narodowego bohatera.

Drugi dzień wycieczki upłynął nam równie ciekawie. Zwiedziliśmy zabytkową kopalnię soli w Bochni, gdzie mogliśmy poczuć się jak ówcześni górnicy. Zjeżdżając windą ponad 200 m w dół, dotarliśmy do najgłębszych zakamarków kopalni, co było niesamowitym wrażeniem. Ostatnim punktem programu był przejazd do ogrodu doświadczeń i planetarium w Krakowie. Ogród zapewnił nam zabawę, a planetarium dostarczyło dużo niezbędnej wiedzy, także połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Nadszedł niestety czas powrotu, co ze smutkiem musieliśmy przyjąć do wiadomości. Kierowca odwiózł nas bezpiecznie do Włocławka i w późnych godzinach wieczornych dojechaliśmy do swych domów, zabierając ze sobą piękne wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content