Ósmoklasiści zapoznali się z licealnymi konkursami chemicznymi

W piątek, 27 maja, dwóch uczniów szkoły podstawowej – laureat i finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii wzięło udział w XXX Pomorskim Konkursie Chemicznym dla klas pierwszych liceów ogólnokształcących, który w tym roku odbył się w I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy. Łącznie siedemnaścioro uczniów z sześciu zaprzyjaźnionych, odnoszących sukcesy chemiczne szkół rozwiązywało cztery bardzo wymagające zadania obliczeniowe autorstwa gospodarza naszego spotkania i nauczyciela chemii w miejscowym liceum – dra Mariusza Dąbrowskiego. Zwyciężył uczeń VI LO z Bydgoszczy – jednej z najlepszych szkół w kraju, a nasi ósmoklasiści wypadli bardzo obiecująco na tle zdolnych licealistów.

Laureat i finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii, czyli Konrad Felińczak i Tymon Borczyński, przekonali się jak dużo jeszcze nauki przed nimi w liceum i jak bardzo okrojony jest materiał z chemii w szkole podstawowej, nawet na poziomie najważniejszego konkursu. Zwycięzca XXX Pomorskiego Konkursu Chemicznego dla klas pierwszych liceów ogólnokształcących uzyskał 67,6% punktów możliwych do zdobycia, co najlepiej obrazuje wysoki poziom zmagań. Tymon uplasował się jednak w środku stawki i uzbierał więcej punktów niż kilkoro licealistów, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość, choć pracy przed nim będzie już tylko coraz więcej.

Jako organizator wyjazdu do Bydgoszczy na ten konkurs, serdecznie dziękuję dyrektorowi ZSK – ks. dr. Jackowi Kędzierskiemu za umożliwienie podróży busem szkolnym i panu Dariuszowi Goldewiczowi, który ten bus poprowadził i pełnił rolę kierownika wycieczki. Podziękowania kieruję także w stronę Konrada i Tymona, którym nadal chce się chcieć i rozwijać w stronę swoich udokumentowanych zdolności.

Konrad Trokowski

Skip to content