Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, panie wychowawczynie przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek oraz atrakcji.

Przedszkolaki z grupy 3-latki wybrały się na wycieczkę do włocławskiego Multikina. Dzieci obejrzały film animowany “Igrzyska zwierzaków”, który opowiadał o sile przyjaźni oraz pokazał, że warto w życiu mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Dodatkową atrakcja tego dnia dla dzieci był przejazd do i z kina autobusem MPK.

Przedszkolaki z grupy „Gwiazdki”, „Słoneczka” i „Promyczki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku. Z okazji dnia dziecka przygotowano dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Dzieci miały możliwość przejechać się autobusem, zwiedzić miejsca, w których autobusy są parkowane, naprawiane oraz zobaczyć myjnie. Każdy z małych pasażerów otrzymał też drobny upominek. Po obiedzie przedszkolaki skorzystały z zaproszenia Księdza Dyrektora Caritasu i wybrały się do Muzeum Diecezjalnego, gdzie uczestniczyły we wspólnej zabawie tanecznej oraz zajęciach integracyjnych. Każdy uczestnik imprezy mógł również skorzystać z loterii fantowej. W tym szczególnym i wyjątkowym dniu 6-latki B poszły również na pyszne lody. Wszystkie przedszkolaki z apetytem zjadły swoje porcje. Każde dziecko mogło dokonać wyboru w kwestii smaku polewy.

Natomiast w grupie 5-latków został zorganizowany piknik. Jak na piknik przystało, zostały rozłożone koce, a na kocach mnóstwo słodkości i innych smakołyków. Grupę „Iskierki” odwiedzili również starsi koledzy i zapoznali przedszkolaków z japońskim liczydłem „Soroban”. Dzieci rozwiązywały proste i trudniejsze działania w swoich umysłach za pomocą arytmetyki mentalnej. Zajęcia odbywały się w formie zabaw. Uczestnicy wykonywali działania na czas, co uaktywniało zaangażowanie i chęć ulepszenia swoich umiejętności.

W późniejszym terminie odbędą się również dla przedszkolaków w ramach obchodów Dnia Dziecka warsztaty egzotyczne.

Katarzyna Hofman

 

Skip to content