Wycieczka klasy 1c do Zagrody Edukacyjnej

1 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1c wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej. Gospodarstwo znajduje się we wsi Gostkowo, ok. 13 km od centrum Torunia. Podczas pobytu pod nadzorem gospodarzy mogliśmy karmić zwierzęta: konie, osła, kozy, lamy i owce. W zagrodzie mieszkają także bażanty, kury angielskie i pawie. Mieliśmy możliwość przejazdu zaprzęgiem konnym ciągniętym przez dwa konie rasy śląskiej i kolejką dinozaurów w terenie. W trakcie wycieczki dzieci korzystały z ciekawego placu zabaw, na którym jest tor saneczkowy, karuzela, koło śmiechu oraz gokarty. Zwiedzaliśmy stare, zabytkowe powozy konne: karety, bryczki, sanie. Dzieci brały udział  w przeciąganiu liny z osłem. Na zakończenie wycieczki zajadały się kiełbaskami z grilla. Na miejscu towarzyszyła nam miła atmosfera, niezapomniane wrażenia i dużo radosnej zabawy na świeżym powietrzu.

                                                                                                                 Urszula Bordyn

Skip to content