Dzień Dziecka w Długoszu

Jak co roku 1. czerwca to dzień, w którym wszystkie dzieci – te mniejsze, a także te nieco większe, obchodzą swoje święto. Uczniowie ZSK spędzili ten szczególny czas w towarzystwie swych wychowawców, integrując się w zespołach klasowych poprzez czynny udział w atrakcjach przygotowanych wyjątkowo na ten dzień. Oto relacje poszczególnych klas przybliżające przebieg dzisiejszych zdarzeń.

2a SP

1. czerwca klasa 2a SP wybrała się do kina. Wspólnie obejrzeliśmy film “Sonic 2 – Szybki jak błyskawica”, który wszystkim się bardzo podobał. Po seansie udaliśmy się do cukierni Sowa na pyszne lody. Następnie wróciliśmy do szkoły, by dalej świętować i cieszyć się tym dniem na boisku szkolnym. Mimo porannego deszczu, bawiliśmy się świetnie.

wychowawczyni: p. Klaudia Majewska-Rybacka

2c SP

Dzień Dziecka to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W tym dniu na naszych milusińskich czekały same przyjemności. Klasa 2c rozpoczęła świętowanie od wspólnych rozgrywek sportowych z klasą 2b. Były wyścigi, skoki przez skakankę, sztafeta, slalom i rzuty do celu. Następnie uczniowie udali się na piknik, by móc się posilić i zregenerować siły. Oczywiście nie obyło się bez wspólnych tańców. Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka uczniowie wraz z wychowawcą udali się do sali zabaw, gdzie mogli wyszaleć się do woli.

wychowawczyni: p. Katarzyna Sobolewska

3b i 3c SP

31 maja 2022 roku uczniowie klasy 3b i 3c wybrali się na wycieczkę do Sali Zabaw „Honolulu”. Wyjście było oczywiście w ramach Dnia Dziecka. Na uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: podwieszany park linowy, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami.

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną uczniów, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Dwie godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko, a nawet za szybko 🙂

Zadowoleni, lekko zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji, wróciliśmy do szkoły. Aby w pełni świętować ten jedyny dzień w roku, zorganizowaliśmy sobie również chwilę z filmem 🙂 przekąski, koce i przyciemnione światło zrobiły niepowtarzalny klimat i to był czas na beztroski relaks 😉

wychowawczynie: p. Kamila Kurdubska, p. Ewa Jackowska

 

5b SP

W tym wyjątkowym dla wszystkich dzieci dniu, klasa 5b wraz ze swoim wychowawcą panem Tomasz Centkowskim spedziła czas na miłym spacerze, zakończonym wizytą we włocławskim Multikinie. Oglądaliśmy film “Detektyw Bruno”. Tak polska produkcja okazała się wspaniałą rozrywką dla nas wszystkich. Nie obyło się również bez mądrych pouczających treści.

wychowawca: Tomasz Centkowski

5c SP

Dzień Dziecka w klasie 5c rozpoczęliśmy o 9.00  kalamburami i rebusami. Następnie przeszliśmy na włocławskie bulwary, gdzie uczniowie dokonali abordażu i zdobyli słodkie przysmaki. Dodatkową atrakcją dla piątoklasistów było odwiedzenie wirtualnego teatru historii ,,Niepodległa” na Placu Wolności. Potem udaliśmy się wspólnie na szybki lunch na mieście, a swoją przygodę zakończyliśmy w Multikinie oglądając film ,,Detektyw Bruno”.

wychowawczyni: p. Agata Smardzewska

6a SP

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na ten dzień… To święto nie tylko najmłodszych, ale przecież i starszych pociech. Oto jak świętowała klasa 6a: gry i zabawy w szkole, a następnie pizza i nieco ruchu nad Wisłą.

wychowawczyni: p. Wioletta Piasecka

7b i 8c SP

“Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”. Wbrew słowom autora “Małego Księcia”, dzisiejszego dnia dorośli z rozrzewnieniem wspominali swe szkolne lata. Zdjęcia z dzieciństwa zalały dziś internet na dowód tego, że pielęgnujemy w swej pamięci cudowne lata beztroski i uśmiechu. Podobne obrazy z przeszłości (niedalekiej :-)) towarzyszyły nam dziś, gdy obserwowałyśmy naszych wychowanków fikających kozły i wspinających się na ścianki. Dzięki licznym atrakcjom, dostępnym we włocławskim parku trampolin, dziewczęta i chłopcy z klas 7b i 8c świetnie się bawili. Po wspólnej rozgrzewce pod okiem trenerów, nadszedł czas na figury akrobatyczne, grę w zbijaka, szaloną zabawę w basenie z gąbkami i emocjonalne pojedynki na poduchy. Doskonałą zabawą i pozytywną energią uczciliśmy dzień dziecka.

wychowawczynie: Sylwia Pietrzak (7b) i Emilia Chodoła (8c) – dorosłe, które pamiętają,  jak to jest być dzieckiem 🙂

8a i 8b SP

W tym roku w Dzień Dziecka nasze wychowawczynie –  Pani Agata Nawrocka oraz Pani Milena Kujawa – planując ten dzień, postawiły na integrację swoich klas. Spędziliśmy wspólny czas w naszej szkole oglądając film, jedząc pyszną pizzę, grając w różne gry zespołowe na sali gimnastycznej, pod okiem i z udziałem naszego nauczyciela chemii – pana Konrada Trokowskiego (zastępującego panią Milenę Kujawę, która ze względów zdrowotnych nie mogła być razem z nami). Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Jesteśmy dumni i szczęśliwi z tego jak w tym dniu współpracowaliśmy. Niestety, jest to jeden z  kilkunastu ostatnich dni, które możemy przeżyć wspólnie. Nasza wychowawczyni powiedziała jakiś czas temu, że ten rok będzie pełen rzeczy, które wspólnie przeżyjemy po raz ostatni. To niestety prawda … W Dzień Dziecka wspominaliśmy naszą ostatnią nockę w szkole, ostatnią Wigilię klasową oraz myśleliśmy o tym, że już za rok Dzień Dziecka spędzimy w innym składzie, w innym miejscu. Będziemy tęsknić za wspólnym czasem spędzanym razem w Długoszu. (Autorka relacji – Natalia Ziółkowska 8a SP)

wychowawczynie: p. Agata Nawrocka (8a SP), p. Milena Kujawa (8b SP)

1b LO

Z okazji dnia dziecka klasa 1b, pod opieką swojego wychowawcy ks. Adama Zielińskiego oraz pana Dawida Pacholskiego, udała się na wycieczkę do Warszawy. Korzystając z darmowych biletów PKP z okazji Dnia Dziecka, z samego rana wyruszyliśmy w podróż pociągiem. Po dotarciu do stolicy udaliśmy się do muzeum Powstania Warszawskiego, które bardzo zaciekawiło każdego z nas i mogliśmy zdobyć nową wiedzę na temat tego ważnego historycznego wydarzenia. Następnie udaliśmy się do Złotych Tarasów, gdzie mieliśmy czas wolny, podczas którego udaliśmy się, aby coś przekąsić czy zrobić zakupy. Po upływie dwóch godzin wspólnie z opiekunami udaliśmy się na spacer. Zobaczyliśmy miejsca tj. Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i spędziliśmy chwilę przy grobie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc na Placu Zamkowym, mieliśmy również trochę czasu dla siebie. Spędziliśmy go na wspólnych rozmowach, tańcu, robieniu zdjęć i zwiedzaniu. W końcu nadszedł czas na drogę powrotną, więc udaliśmy się na dworzec, gdzie wsiedliśmy do pociągu i w miłej atmosferze wróciliśmy do Włocławka. Wyjazd ten bardzo zbliżył każdego z nas i wszyscy wrócili do Włocławka w radosnym nastroju. Już nie możemy doczekać się następnego wspólnego wyjazdu! (Autor relacji: Maja Konieczna -1b SP)

wychowawca: ks. Adam Zieliński

3b LO

Klasa 3b LO spędziła Dzień Dziecka w podróży wracając z wycieczki z Sopotu i Gdańska. Wypoczęci, pełni energii spędziliśmy wraz z opiekunami – Panią Pauliną Stężewską i Panią Anetą Wąsik prawie 3 dni nad polskim morzem spacerując uroczymi uliczkami miast oraz pięknymi plażami nad Bałtykiem. Część klasy uczciła swoje święto w Aquapark Sopot, reszta grupy z radością zjadła pyszne słodkości na starówce w Gdańsku. Na szczęście pogoda nam dopisała, było piękne słońce i cudowna atmosfera. Czekaliśmy na ten wyjazd ,całe 3 lata i było wspaniale.

wychowawczyni: p. Paulina Stężewska

 

Skip to content