Gwiazdeczki z wizytą w ZOO

2 czerwca 2022 r. przedszkolaki z grupy Gwiazdki wybrały się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Celem tej wyprawy było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt, a także ich bezpośrednia obserwacja. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. W czasie spaceru p. Ewelina oraz p. Jola wprowadzały przedszkolaki w świat zwierząt i przybliżały ich zwyczaje, tryb życia i odżywiania. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach edukacyjnych organizowanych na terenie ZOO i miały możliwość pogłaskania niektórych zwierząt takich, jak np. wąż, jaszczurka, żółw, królik. Jednak największą atrakcją dla najodważniejszych, było wzięcie węża i podłożenie go wokół szyi przy asyście pracownika ZOO. Dzieci podziwiały kolorowe rybki, a także gryzonie i rożnego gatunku ptactwa. Przedszkolaki obejrzały różnorodne akcesoria dla małych i dużych zwierząt. Każde dziecko teraz wie, że opieka nad zwierzętami to trudna i odpowiedzialna praca. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą przygodą przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Jolanta Gitner

Skip to content