Klasa 1a na edukacyjnej wycieczce na “Rancho pod Olszyną”

Dnia 2.06.2022 roku klasa 1a wybrała się na 3-godzinną wycieczkę do “Rancho pod Olszyną” znajdującego się w Nowym Ciechocinku. Podczas wycieczki odbyliśmy przejażdżkę na koniu, wyruszyliśmy w podróż bryczką zaprzęgniętą w konie, poznaliśmy rancho, odwiedziliśmy i nakarmiliśmy mieszkające tam zwierzęta: kozy, owce, barana, zające, osiołka i pawie, strzelaliśmy z wiatrówki i upiekliśmy kiełbaski w ognisku.

Cele edukacyjne płynące z wycieczki na “Rancho pod Olszyną”:

– poznawanie zwierząt i ich środowiska życia,
– poszerzenie wiedzy przyrodniczej,
– promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia,
– kształtowanie wrażliwości i szacunku do zwierząt,
– komunikacja i praca w grupie,
– doskonała zabawa na świeżym powietrzu.

Wycieczki na Rancho zapewniła nam wiele niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były uśmiechnięte twarze wszystkich uczniów klasy 1a.

Aneta Chrapkowska

Skip to content