Zajęcia egzotyczne w przedszkolu

9 czerwca 2022 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” odbyły się edukacyjne zajęcia egzotyczne.

Do przedszkola zawitało kilka gatunków zwierząt takich, jak: agama, gekon, węże, żółwie, ślimaki i liczne owady. Przedszkolaki udały się w egzotyczną podróż i odwiedziły wiele ciekawych miejsc, dzięki prezentacji multimedialnej, która w tle obrazowała naturalne środowisko omawianego zwierzęcia. Podczas zajęć dzieci miały niebywałą okazję obserwować z bliska gady i płazy, ale największą atrakcją było dotykanie zwierzątek! Maluchy mogły przekonać się, że zwierzęta nie są wcale straszne oraz jak prawidłowo się z nimi obchodzić, by nie stanowiły zagrożenia. Żywa lekcja przyrody w przedszkolu wzbudziła zachwyt przedszkolaków oraz z pewnością poszerzyła ich wiedzę o świecie i otaczającej nas naturze.

Paulina Makowska

Skip to content