Chóry Długosza w Śpiewającej Polsce

Zwieńczeniem pracy w chórze są koncerty. Są one wielkim przeżyciem dla wszystkich artystów, szczególnie dla tych, którzy występuję po raz pierwszy. O ile chór szkoły podstawowej klas 1-4 uczestniczył już w koncertach Śpiewającej Polski, o tyle młodzież klas 5-8 i liceum wystąpiła w koncercie pierwszy raz. Repertuar był trudny, szczególnie, że nasi starsi chórzyści w tym roku rozpoczęli przygodę z chórem w programie Narodowego Forum Muzyki. Stanąć w gronie kilkuset osobowego chóru, śpiewać razem i poczuć moc muzyki… Tego nie da się porównać z niczym. Opłaciła się ciężka praca, próby, śpiewanie jeszcze raz i jeszcze raz… Nasz dyrygent – pan Tomasz Centkowski jest pod tym względem nieugięty. Na tym właśnie polega praca z chórem, na dążeniu do doskonałości. Do wspólnej doskonałości. Koncert nie miał formy konkursu. Każdy z chórów dziś wygrał. Gratulacjom, owacjom nie było końca. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z chórami Śpiewającej Polski. To już całkiem niebawem, bo jesienią.

Tomasz Centkowski

Skip to content