Mój tata strażak

Jest gotów poświęcić życie
i opuścić bliskich,
żeby uratować kogoś obcego.

8 czerwca 2022 r. grupa „Promyczki” wybrała się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przedszkolaki oglądały stroje strażaków, sprzęt, nowy samochód i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Wóz strażacki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom pryskanie wodą z węża strażackiego. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Przy tej okazji nie sposób było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną. Praca strażaka to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia – o tym wiedzą nawet przedszkolaki.

Zaciekawione dzieci z pewnością dobrze zapamiętały numery alarmowe 112 oraz 998.

Składamy serdeczne podziękowania dla taty Zosi Zawadzkiej – panu Waldemarowi za wspaniałe spotkanie.

Justyna Paczkowska

Skip to content