Słoneczka na wycieczce w Łodzi

8 czerwca 2022 r. przedszkolaki z grupy „Słoneczka” pod opieką p. Eweliny Rutkowskiej, p. Pauliny Makowskiej, p. Katarzyny Pietruszki oraz s. Renaty Zawadzkiej wybrały się na wycieczkę do Orientarium ZOO w Łodzi.

Orientarium to nowy kompleks w łódzkim zoo, w którym można podziwiać zwierzęta i rośliny z Azji Południowo-Wschodniej. Mieszka tam 35 gatunków zwierząt, a w strefie oceanicznej pływa 200 gatunków ryb.

Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca zaczęliśmy od podwodnego tunelu. Ma on około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Można było obserwować rafę koralową, rekiny i płaszczki. Wielką atrakcją okazał się także wybieg i basen dla słoni. O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni. W basenie z wodospadem podziwialiśmy najdłuższego krokodyla gawialowego Europy. Oprócz basenów i ogrodów są również wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf  oraz wielu innych egzotycznych zwierząt.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Paulina Makowska

Skip to content