Iskierki w Szkole Rolniczej oraz Centrum Kultury i Historii Wahadło

Dnia 13.06.2022 roku dzieci z grupy “Iskierki” wybrały się na wycieczkę do Brześcia Kujawskiego. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu. Dzieci na początku zapoznały się z kompleksem należącym do szkoły: zwiedziliśmy sale lekcyjne, gabinety oraz pracownie. Nasze 5-latki obejrzały najsłynniejsze w Polsce traktory – Ursusy oraz sprzęt rolniczy. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska co kryje się w traktorze. Obserwowaliśmy różne modele silników, wiele maszyn do pracy w warsztacie a zwieńczeniem lekcji w warsztacie był przejazd ciągnikiem po specjalnie przygotowanym placu. Kolejnym elementem podróży po kompleksie szkoły była wizyta w internacie oraz na oddziale żywienia. Tam dzieci, przy zachowaniu zasad higieny, przebrały się w fartuszki i czapeczki i przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapeczki, które oczywiście na końcu skosztowały. Pełni sił ruszyliśmy do wydziały weterynarii, gdzie mogliśmy z bliska obejrzeć czaszkę między innymi konia, zwiedzić gabinet weterynarza oraz obejrzeć jego wyposażenie a także obejrzeć pod mikroskopem różne próbki. Korzystając z uprzejmości dyrekcji odwiedziliśmy również zagrodę, w której spotkaliśmy koziołki oraz konie.

Pozostawiając za sobą fantastycznych nauczycieli oraz sporych wymiarów kompleks szkolny udaliśmy się do Brześcia Kujawskiego do Centrum Kultury i Historii “Wahadło”, w którym odbyliśmy warsztaty “Kwadratowy Świat”. “Iskierki” wykonały z drewnianych elementów swoje własne zabawki – przypominające te, ze świata Minecraft. Po zakończonych warsztatach dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji znajdującej się w CKiH.

Myślę, że wycieczka pozwoliła dzieciom przekonać się jak na wiele sposób można pracować ze zwierzętami oraz jak ciekawa i ważna jest praca rolnika. Poznając tajemnice ZSCER dzieci odkryły, że nauka to dobra zabawa, a szkołę da się lubić.

Ksenia Pałucka

 

Skip to content