Nauczyciel przedszkola laureatem konkursu “Odkrywamy talenty 2022”

13 czerwca 2022 r. odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom Konkursu “Odkrywamy Talenty 2022” organizowanym przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego, skierowanym do nauczycieli z przedszkoli i szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem konkursu było przygotowanie multimedialnej prezentacji pokazującej propagowanie inicjatyw  podejmowanych przez nauczycieli w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci/uczniów oraz indywidualnego podejścia do ich rozwoju osobistego i zawodowego, promowanie innowacyjnych metod i  form pracy nauczycieli z dziećmi i uczniami zdolnymi w przedszkolach i szkołach oraz kształcenie  umiejętności dokumentowania podejmowanych działań dotyczących pracy nauczycieli z dzieckiem i uczniem z wykorzystaniem technologii informacyjno‐komunikacyjnych.

Laureatem III miejsca w kategorii “przedszkola” została pani Katarzyna Hofman – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Katolickim Publicznym Przedszkolu “Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku, której praca konkursowa ukazywała rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci na prowadzonym kole zainteresowań – freblowskim.

Podczas zajęć koła freblowskiego dzieci poznają min. świat matematyki podczas różnorodnych zabaw w nurcie pedagogiki freblowskiej z wykorzystaniem innowacyjnych środków dydaktycznych – Darów mających postać: wełnianych piłeczek, zestawu drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, mozaiki, patyczków, pierścieni i punktów.

Dziękujemy serdecznie, że komisja konkursowa, której przewodniczyła Dyrektor KPCEN pani Grażyna Troszyńska doceniła działania podejmowane przez nauczyciela oraz innowacyjność metod i form pracy z dziećmi w naszym przedszkolu.

Magdalena Śmiałek

 

Skip to content