Klasa 1c w „BRICKS 4 KIDZ”

15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Kreatywności „BRICKS 4 KIDZ”. Małe Długoszaki uczestniczyły w warsztatach z klockami LEGO, podczas których wspólnie bawiły się i budowały różnorodne konstrukcje superbohaterów. W trakcie pobytu widoczne było wśród dzieci duże zaangażowanie i skupienie. Zajęcia te były pomysłowe, wielozmysłowe i zabawne. Wycieczki edukacyjne to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania dzieci i wzbogacanie ich szkolnej wiedzy dzięki wykorzystaniu uwielbianych przez dzieci klocków LEGO. Uczniowie poznali  nowe doświadczenie edukacyjne oraz poczucie dumy i satysfakcji z własnych wytworów. Warsztaty sprzyjają rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego  organizacji czasu i miejsca pracy. Konieczność współdziałania w grupie rówieśniczej pozwala uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.

                                                                                                                             Urszula Bordyn

Skip to content